Az orvosok nagyobb biztonságot remélnek attól, hogy a betegeik minden fontos adatát megismerhetik. Aki jobban félti a személyes adatait, annak sem kell kétségbe esnie.
A háziorvosnak 2018. július 1-jétől fokozatosan fel kell töltenie az Elektronikus Egészségügyi Szolgáltatási Térbe betegei adatait. Ezek között olyanok is szerepelhetnek, mint például a páciens keresőtevékenysége, mentális állapota, vagy a szexuális élete. Az Adózóna azt gyűjtötte most össze, hogy ki férhet hozzá ezekhez az adatokhoz, mennyiben korlátozhatja az ember a hozzáférést, és kell-e válaszolni olyan kérdésekre, amelyek nem tartoznak az egészségügyi ellátáshoz.
A beteg egészségügyi adataihoz a háziorvosa, a kezelőorvosa, más kezelésében részt vevő orvos férhet hozzá. A felírt e-vénnyel kapcsolatos adatokat a gyógyszerész is láthatja. Kivételnek számítanak a pszichiátriai és addiktológiai betegségek, valamint az AIDS dokumentumai, ezeket csakis az adott szakterület orvosai láthatják.
Ha a páciens nem szeretné, hogy az egészségügyi adatait megtekintsék, akkor korlátozhatja, illetve megtilthatja adatainak kezelését, és ezt később vissza is vonhatja. Ráadásul több érzékeny adat megadása önkéntes, azaz a beteg megtagadhatja ezekről a tájékoztatást. A részletekről az Adózóna cikkében olvashatnak.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.