Megindult a hét végén rendszeres légiforgalom Dél-Afrika és a Dél-Amerika és Afrika között fekvő Szent Ilona-sziget között. Míg a légi összeköttetés megteremtését pénzzel támogató brit kormány abban bízik, a repülőjáratok révén fellendül a sziget idegenforgalma, a londoni sajtó a világ legfeleslegesebb repülőterének nevezi a közelmúltban megnyílt légikikötőt.
A repülőtér megépítése előtt Szent-Ilonát egy három hetenként érkező hajójárat kötötte össze a külvilággal. A 380 millió fontos költséggel megépített légikikötőt már tavaly át kellett volna adni, ám a veszélyes szelek lelassították az építkezést, és késleltették a megnyitást is.
A sziget leginkább Bonaparte Napóleon egykori francia császár révén vált ismertté: a Waterloonál b1815-ben elszenvedett vereség után a britek ide száműzték a hatalmát vesztett uralkodót. A 122 négyzetkilométer területű szigeten négyezer ember él.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.