Köszönjük a kiegészítést!
Közleményben reagált a Pallas Athéné Dominus Animae (PADA) Alapítvány a hvg.hu-n vasárnap megjelent, a Magyar Nemzeti Bank által irányított alapítványok gazdálkodásával kapcsolatos vizsgálatokról szóló cikkre. A PADA közleményében kiemelte: a Pallas Athéné Alapítványok a hatályos jogszabályoknak megfelelően működnek, ennek megfelelően beszerzéseiket közbeszerzési eljárás útján bonyolítják le.
„A Pallas Athéné Alapítványok az Alkotmánybíróság 2016. március 31-i döntését megelőzően az aktuális jogi környezetnek, bírósági ítéleteknek megfelelően, a hatályos jogszabályokat betartva működtek. Az Alkotmánybíróság említett 2016. március 31-i döntése ezt a jogi helyzetet változtatta meg.”
Akik nem emlékeznének: az említett ítélettel az Ab azt a törvényt semmisítette meg, amellyel a Matolcsy György vezette testület azt szerette volna kimondatni, hogy az alapítványban tárolt pénzek „elveszítik közpénz jellegüket”. De nézzük tovább a közleményt:
„Az új jogi környezet következtében 2016. május 13-án önként kérték a Közbeszerzési Döntőbizottságot, hogy vizsgálja meg az eddigi szakmai álláspontjuk alapján kialakított gyakorlatot és egyben indítványozták az ajánlatkérői státuszukkal kapcsolatos döntéshozatalt. A Pallas Athéné Alapítványok ezzel párhuzamosan önkéntesen bejelentkeztek a közbeszerzési törvény hatálya alá és haladéktalanul megkezdték a szerződéseik felülvizsgálatát és megszüntetését.
A Közbeszerzési Döntőbizottság csak olyan beszerzéseket vizsgál, amelyeket az alapítványok az önkéntes kérelem előtt kötöttek, mivel ezt követően minden beszerzést, amely a közbeszerzési törvény hatálya alá tartozik közbeszerzés útján bonyolítottak le.
A HVG és az Index hírportálokon megjelent alapítványi közbeszerzésekkel kapcsolatos megállapítások az alapítványok 2014-es és 2015-ös szerződéseire vonatkoznak.
Az alapítványok ezzel kapcsolatos 2016 augusztus 6-i közleménye az alábbiakban olvasható:
Cikkünk pedig az alábbi linken:
Az MNB-s alapítványok minden tizedik szerződése szabálytalan volt
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.