Gazdaság MTI 2017. szeptember. 07. 14:57

Nem stadionra, kézilabdacsarnokra küldenek milliárdokat Dunaújvárosra

Felújítják a meglévő csarnokot és építenek hozzá egy újat, lesz kollégium, étterem, képzési központ is.

Bruttó hatmilliárd forintból felújítják és bővítik a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia (DKKA) csarnokát. A tervek szerint jövő tavasszal kezdik a munkát.

Cserna Gábor polgármester csütörtökön történelminek nevezte a beruházást, amely a Magyar Közlöny keddi számában megjelent kormányrendelet szerint nemzetgazdasági szempontból kiemelt lett. Reméli, hogy 2019 szeptemberére átadható lesz az új csarnok – tette hozzá.

Radulovics Bojana, a DKKA szakmai vezetője elmondta, hogy felújítják a meglévő kézilabdacsarnokot, és egy újat is építenek, amely két szabvány kézilabdapálya egyidejű elhelyezését biztosítja. Nemcsak a női kézilabda, hanem a futsal, a röplabda, valamint a városi tömegsport-rendezvények, koncertek, ünnepségek otthona is lesz a bővített és felújított csarnok.

Az átépítés alatt a felnőtt női kézilabdacsapatuk nem maradhat Dunaújvároson, hanem a nemrég átadott martonvásári sportcsarnokban fognak játszani.

Szemenyei István, a DKKA ügyvezető igazgatója szerint az új csarnokban 1600 férőhelyes nézőtér lesz kialakítható mobil lelátókkal, a felújítandó csarnokban pedig megmarad a 800 fős befogadóképesség.

A csarnokok mellett kiszolgáló létesítményt is építenek kollégiummal, étteremmel, rehabilitációs és képzési központtal.

A beruházás építtetője az önkormányzat, lebonyolítója pedig az állami BMSK Beruházási, Műszaki Fejlesztési, Sportüzemeltetési és Közbeszerzési Zrt. lesz.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 03. 19:45

„Szüleink és nagyszüleink rutinszerűen spóroltak” – de lehet-e egyszerre takarékoskodni és egészségesen étkezni?

Érezhetően tovább drágultak az élelmiszerek, sokaknak kell még szorosabbra húzni a nadrágszíjat, és ez nem kellemes érzés. Balázs Barbara újságíró és takarékos gasztroblogger könyve útmutató ahhoz, hogyan lehet a házikoszttal takarékoskodni, milyen a mértékletes konyha, és hogyan győzhetjük le a kisebbségi komplexusainkat, ha főzésről van szó. <strong>Mit érdemes megtartani a régi idők szokásaiból</strong>, és hogyan spóroljanak, akik speciális diétára szorulnak?