Érdemes körültekintőnek lenni, nehogy lopott fát vegyünk, vagy nehogy a megrendeltnél kevesebb fát szállítsanak a megrendelőnek.
Internetes vásárlás helyett biztonságosabb a helyi erdőgazdálkodóktól tűzifát vásárolni, mert az esetleges kifogásokat is könnyebb így érvényesíteni – ezt mondta Nagy Dániel, a Nemzeti Élelmiszerbiztonsági Hivatal erdészeti igazgatóságának igazgatóhelyettese szerdán a köztévé reggeli műsorában.
Internetes vásárlásnál gyanús lehet a túl alacsony ár, és érdemes ellenőrizni azt is, hogy létező vállalkozás kínálja-e a tűzifát, szerepel-e a cégjegyzékben, és van-e telephelye, ahonnan el lehet hozni személyesen is a rendelt terméket.
A tűzifa-kereskedelembe gyakran kerül lopott fa, ami a vásárlóknak is kárt okozhat, emellett súly helyett érdemesebb térfogatra vásárolni, mivel a nedves fa nehezebb, ez pedig visszaélésekre ad lehetőséget.
Nagy Dániel felhívta a figyelmet, hogy vásárláskor ellenőrizni kell a nyugtát és a szállítójegyet, amelyeken rajta van, milyen mennyiségben milyen fát hoztak a vásárlónak. Emellett július 1-je óta a kereskedőnek a megrendelt fa mellé adnia kell tűzifa-vásárlási tájékoztatót is, amelynek elsődleges célja a körültekintő vásárlás elősegítése.
A Nébih honlapján a Tűzifát csak okosan! címmel tájékoztató anyag is segíti a vásárlókat.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.