Sikerült megállapodásra jutni az Egyesült Királyság európai uniós kiválásáról szóló tárgyalások legfőbb prioritásairól és menetrendjéről a Lisszaboni Szerződés 50. cikke szerinti egyeztetések első napján - közölte hétfő este Michel Barnier, az Európai Bizottság főtárgyalója.
"Megegyeztünk a tárgyalások dátumairól, lebonyolításának részleteiről és prioritásairól" - mondta Michel Barnier az ülést követő brüsszeli sajtóértekezleten.
David Davis brit Brexit-ügyi miniszter pedig azt mondta, mindkét fél elkötelezett, hogy mielőbb felszámolják a bizonytalanságot, törekszenek a lehető legjobb eredményre.
A felek egyebek mellett abban állapodtak meg, hogy négyhetes tárgyalási fordulókat fognak tartani július 17-i, augusztus 28-i, szeptember 18-i és október 9-i kezdettel, angol és francia nyelven.
Az első négy fordulónak az állampolgári jogok, a fennmaradó brit pénzügyi kötelezettségek, illetve az ír-északír határellenőrzés kérdései lesznek a középpontjában - írták a találkozót követően közzétett dokumentumban.
A brit főtárgyaló közölte azt is, hogy Theresa May miniszterelnök az EU közelgő csúcstalálkozóján ismertetni fogja kormánya álláspontját, és részletes ajánlatot tesz kollégáinak a szigetországban élő uniós állampolgárok jogairól, jövő hétfőn pedig nyilvánosságra hozzák majd az erről szóló dokumentumot.
Megismételte, hogy országa nem marad tagja az uniós belső piacnak, távozni fognak a vámunióból is, és szabadkereskedelmi megállapodást szeretnének majd kötni az Európai Unióval.
Szerinte a kiválási folyamat nem zárulhat le anélkül, hogy egyezményre ne jutnának a jövőbeli kapcsolatokról.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.