Egy közgazdászprofesszor szerint a hétfőn világra jött pandakölyök gazdasági hatása egy kupanyertes profi baseballcsapat hatásával vetekszik.
Egy japán közgazdász számításai szerint a hétfőn a tokiói állatkertben megszületett óriáspandabocs több mint 26 milliárd jenes, vagyis átszámítva körülbelül 66 milliárd forintos hasznot hozhat a helyi gazdaságnak.
Az Oszaka prefektúrában működő Kanszai Egyetem közgazdászprofesszora, Mijamoto Kacuhiro úgy fogalmazott, hogy a hétfőn világra jött pandakölyök gazdasági hatása egy kupanyertes profi baseballcsapat hatásával vetekszik.
A professzor számításai szerint a kölyök miatt a 2017-es pénzügyi évben több mint 5 millió 650 ezer látogatója lesz az állatkertnek, ahol az előző évben 1,8 millióan jártak. A szakember az 1972-es évet vette alapul a számításhoz, amikor először jelentek meg óriáspandák a tokiói állatkertben.
A pandabébi miatt tehát megnő a belépőjegyekből befolyó összeg, a látogatók nyilván többet költenek az állatkertben, és azoknak az alkalmazottaknak is megnő a bére, akik a pandával kapcsolatos munkahelyeken dolgoznak.
A 11 éves Sin Sin hétfő hajnalban hozta világra a bocsot az Ueno állatkertben. A kölyök hangját először hétfő délben hallották meg, a nemét még nem tudják. Sin Sin és párja, Ri Ri 2011-ben érkeztek Tokióba Kínából. Egy évvel később megszületett első bocsuk, ám hatnaposan tüdőgyulladásban elpusztult.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.