Alig több mint a járataik fele ér célba pontosan vagy legfeljebb negyedórával az érkezési idő után Nagy-Britanniában a rosszul teljesítő légitársaságoknál.
A montreali székhelyű Air Transat, az Icelandair és a Norwegian Air Shuttle a legpontatlanabb, míg a holland KLM és a Qatar Airways a legpedánsabb légitársaság a Which? fogyasztóvédelmi cég kutatása szerint. A vizsgálatba 25 brit repteret vontak be, és 850 ezer járatot néztek. A felmérés szerint a repülőutak háromnegyedénél tartották a menetrendet.
Az Air Transat járatainak mindössze 55 százaléka szállt le a menetrend szerinti érkezési idő utáni 15 percben, míg ez az arány az izlandi társaságnál 56, a norvégnál 60 százalék volt. A montrealiak jelezték, hogy nem minden esetben ők a hibásak, a késedelem sokszor rajtuk kívül álló okokra vezethetők vissza, ilyen például a rossz időjárás vagy a légiforgalmi irányítás. Az Air Transat szóvivője szerint, ha ezeket a tényezőket számításba veszik, akkor a pontosság aránya már 78 százalékos.
A londoni BBC cikke emlékeztet rá, hogy a Nagy-Britanniából felszálló utasok az EU szabályai szerint kártérítést kérhetnek késés esetén. Kivéve, ha az a rossz időjárásra vagy sztrájkra vezethető vissza.
Az EU késedelmi kódexe szerint a légitársaság hibájából történő késedelem esetén az utasnak joga van valamiféle ellenszolgáltatást kérnie, ha a járat az EU-ból indult és a légitársaság szintén EU-beli.
Két vagy annál több órás késéssel történő indulásnál a társaságnak ételt és italt kell felszolgálnia, és lehetővé kell tennie a telefonálást, illetve az e-mailezést. Egy éjszakás csúszás után szállást kell biztosítani a hotel és a reptér közötti transzferrel együtt.
Több mint három órás késve érkezéskor és kevesebb mint 1500 kilométeres útnál az utas 250 fontra jogosult. Az EU-n belüli 1500 kilométernél hosszabb távon a fájdalomdíj 400 font.
Az EU-n kívülre történő repülésnél, több mint 3000 kilométeres távnál, valamint 3 és 4 óra közötti késésnél 300 font, 4 óránál is hosszabb csúszásnál pedig 600 font üti az utas markát.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.