Svájci vevő szerzett majdnem egyharmados tulajdonrészt a BIF Nyrt.-ben, ahol Spéder Zoltánnak és Nobilis Kristófnak sem volt maradása.
Közel egyharmados tulajdonrészt szerzett a Budapesti Ingatlan Hasznosítási és Fejlesztési (BIF) Nyrt.-ben egy svájci cég. A Zürichben bejegyzett BFIN Asett Management AG 8,5 millió BIF-részvényt vett, így 32,88 százalékos részesedése van az ingatlankezelő vállalatban.
A vállalat fölött tavaly vette át a hatalmat Schmidt Mária családi cége: a birtokunkba került hangfelvétel alapján az addigi nagyrészvényes, Spéder Zoltán, aki akkor épp egy lejárató hadjárat céltáblája volt, kiszavazta saját magát és embereit a menedzsmentből, majd áron alul eladta a tulajdonrészét.
A másik nagyrészvényes Spéder mellett Nobilis Kristóf volt egészen keddig, amikor eladta a részvényeit. A 468 forintos eladási ár az utolsó piaci ár alatt volt, de az 548 forintos sajáttőke-értéknél is alacsonyabb. A tőzsdén alig pár perc alatt összesen 8 millió 497 ezer részvényt adtak el, ami egy névtelenséget kérő tőzsdei forrásunk szerint szokatlanul nagy papírmozgást jelent a vállalatnál. Az részvények eladásáról szóló cikkünk megjelenése után Nobilis korábbi nyilatkozatát annyival egészítette ki, hogy a kedden gazdát cserélt részvények közül valamivel több mint 6 millió papírt adott el az ő cége.
"Mivel vitorlázó családban nőttem fel, tudom, hogy a szél felé lehet ugyan vitorlázni, de szél ellen azonban nem érdemes pisilni, ezért adtam el a nettó eszközértéknél 80 forinttal alacsonyabb áron a részvényeimet az arra érdeklődőknek" – indokolta Nobilis kérdésünkre a lépését.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.