Bár a pályázatot már lefújták, a Budapest 2024 Zrt. még elketyeg, és egyes vezetőinek fizetése megelőzi a MÁV Start Zrt., a Szerencsejáték Zrt. vagy a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. menedzseri fizetéseit.
Havi nettó 1,795 millió forintot visz haza Mihók Attila, a visszavont olimpiai pályázatot gondozó Budapest 2024 Zrt. vezérigazgatója - írta a 24.hu az adatigénylésére kapott válaszra hivatkozva.
Mihók korábban 15 évig dolgozott a sávjci Ringier médiavállalatnál, vezette a cég magyarországi leányvállalatát, a Mediaworks Zrt.-nek és a Népszabadság Zrt.-nek is elnök-vezérigazgatója volt.
Az olimpiás projektcég irányítását 2016. októberben vette át Fekete Miklóstól, aki az olimpiai hatástanulmányt elkészítő PricewaterhouseCoopers tanácsadó cég korábbi vezetője volt.
Mihók tehát majdnem 10 millió forintot keresett kevesebb mint fél év alatt. Fizetésével megelőzi olyan állami cégek vezetőit, mint a MÁV Start Zrt., a Szerencsejáték Zrt. vagy a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. És természetesen Orbán Viktor miniszterelnököt is, akinél másfél millió forint a havi fix.
A Budapest 2024 Zrt. további öt igazgatója havi nettó 1,223 millió és 1,862 millió forint közötti fizetést vihet haza (azt nem árulták el, hogy melyikük mennyit keres). Ők név szerint: Vajda László nemzetközi kapcsolatok igazgató, Grubánovits Gabriella pénzügyi és operatív igazgató, Rózsa Iván kommunikációs igazgató, Finta Sándor építészeti és várostervezési igazgató, valamint Mizsér Attila sportigazgató.
Az olimpiai cég vezetőinek fizetése tehát havi 8,5 illetve 10 millió forint között mozog.
Bár visszavonták a pályázatot, a cég ma is működik, bár Fürjes Balázs kiemelt beruházásokért felelős kormánybiztos korábban azt mondta, már folynak az előkészületek a vállalat bezárására. A cég jelenleg 57 embert foglalkoztat, két 50 százalék részvényese a Magyar Olimpiai Bizottság és a Fővárosi Önkormányzat.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.