Közreadta éves jelentését Magyarországról a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet, amelyben egyebek között az olvasható, hogy növelni kellene az idősebb munkavállalók aktivitását.
Az OECD elismeri, hogy a kormány utóbbi időben bevezetett strukturális reformjai összhangban állnak korábbi ajánlásaikkal – bővebben erről itt olvashat –, ám a tennivalókat is összefoglalja.
A szervezet a munkaerőpiac helyzetét nevezi az egyik legaggasztóbb pontnak, pontosabban az immár minden ágazatban tapasztalható munkaerőhiányt. Éppen ezért azt javasolja, hogy Magyarország növelje az idősebb munkavállalók aktivitását – írja a Világgazdaság.
Az OECD szerint ennek egyik lehetséges módja annak a lehetőségnek az eltörlése, hogy a nők 40 év munkaviszony után nyugdíjba mehessenek.
Elismerően nyilatkozott ugyanakkor a szervezet a nyugdíjkorhatár 65 évre emeléséről 2022-ben. (Az 1957-ben születettek már 65 évesen mennek nyugdíjba, de a korhatár emelése az 1952-ben születetteknél kezdődik.)
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.