Néhány nappal azután, hogy Barack Obama átadta az elnökséget Donald Trumpnak, felröppent a hír: a leköszönt államfő könyvet ír a Fehér Házban eltöltött nyolc évről.
Az egyik nagy kiadó, az ICM Partners társigazgatója, Esther Newsberg szerint Obama 20 millió dollárt kereshet visszaemlékezéseivel. Ez az összeg, ha tényleg bejön a jóslat, az elnöki emlékirat műfajában új rekord lesz. Kiszivárgott, hogy már felkérte társszerzőnek Coody Keenant, aki elnöksége idején az államfői beszédek egyik írója volt. Az elődök sem tétlenkedtek a visszavonulás után. Geroge W. Bush is kiadta visszaemlékezéseit, Decision Point címmel. A könyvből 2,6 millió példány kelt el 2010-ben és Bush 7 millió dollárt keresett. Elődje, Bill Clinton több, mint kétszer ennyit, 15 millió dollárt kasszírozott My Life című emlékirataiért 2004-ben. Annak ellenére keresett többet, hogy az ő emlékirataiból 400 ezer példánnyal kevesebb kelt el, mint Bush visszaemlékezéseiből. Hillary Clinton is írt könyvet, még ex first ladyként, 2003-ban. A Living History címmel megjelent visszaemlékezés 8 millió dollárt hozott a konyhára – írja a párizsi Le Figaro.
Barack Obama nem debütáló szerző, hiszen már három könyvet is írt. Egyébként, mint minden volt elnök, évi 200 ezer dolláros jövedelmet kap. De a családi kasszát még gazdagíthatja Michelle Obama is, aki állítólag szintén egy könyv megírásáról tárgyal. Az Obama család nem csak az emlékiratokkal foglalkozik majd a közeljövőben. Terveik szerint Chicagóban létrehoznak egy oktatási központot, ahol a jövő politikusait, szociális munkásait és újságíróit képzik majd.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.