A német üzleti élet főbb szereplői nagyobb bizalmat szavaznak az új amerikai gazdaságpolitikának, mint ahogy ezt a média sugallja.
Egyik tekintélyes hangadójuk, a 18. század vége óta vagyonkezeléssel foglalkozó stuttgarti családi befektetési bank, a Thilenius kilencedik generációt képviselő tulajdonosa és ügyvezetője tartós tőzsdei fellendülést prognosztizál Amerika mellett Németországban is. Georg Thilenius az Alapblog.hu-nak adott interjúban az osztalékfizető német nagyvállalatokra és az amerikai ipari boomból nagyot profitáló acélipari és szállítmányozási vállalatokra, például a vasúttársaságok részvényeire hívta fel figyelmet.
Trump várható protekcionista politikájának következtében a német sajtóban megjelenő cikkek többsége szerint Németország gazdaságát fenyegeti az új amerikai elnök politikája, Thilenius ellenkezőleg vélekedik erről: „Az Amerikából „élő” német cégek olyasmit tudnak – technológiában, termékfejlesztésben, gépek előállításában –, amely egyrészt nélkülözhetetlen az új amerikai „ipari forradalom” végrehajtásánál, másrészt nincs hazai, amerikai konkurenciájuk. Harmadrészt az Amerikára „szakosodott” német vállalatok nem csekély részben már korábban komoly termelési kapacitást telepítettek az Egyesült Államokba: a Thyssen-Krupp, a Daimler, a BASF és más németországi központtal bíró vegyipari, gyógyszeripari, gépgyártó, autógyártó cégek termékei, szolgáltatásai „Made in America” alapon működnek.
Németország Kínához és más ázsiai vagy latin-amerikai országhoz képest sokkal kevésbé fogja megszenvedni a Trump által beígért adókat, vámokat és egyéb kereskedelmi korlátozásokat.
A pozitív gondolatokat kiegészítve Thilenius azt is elmondta az interjúban, hogy várhatóan valamilyen módon mégiscsak meg fogják szenvedni a német gyárak a közelgő változásokat. A szakértő úgy gondolja, hogy számolniuk kell azzal a lehetőséggel is, hogy végső soron azért kell az Audinak és a Mercedes-nek korlátoznia például a magyar üzemeinek a termelését, mert azokban motorokat és más részegységeket gyártanak amerikai exportra készülő kocsijaikhoz.
Thilenius a következő hónapokról elmondta: „Alapvetően hiszünk az amerikai gazdaság növekedésének erőteljes dinamizálódásában, s abban, hogy ebből Európa profitálni fog. Egyúttal azt gondoljuk, hogy inflációs periódusnak nézünk elébe. Ezen az alapon erősen eltanácsoljuk német ügyfeleinket a kötvényektől, pláne a bankbetétektől, még ha jól tudjuk is, hogy Németországban a tömegek továbbra is megszállottan hisznek a legegyszerűbb, ámde semmilyen jövedelmet nem hozó, előbb-utóbb veszteséget termelő banki eszközökben. Ugyanakkor a magam részéről a reáleszközöket sem ajánlom. Mindent egybevetve a kisbefektetők számára roppant kockázatokat rejtenek magukban az árupiacok éppannyira, mint a termőföldek, az ingatlanok, a nemesfémek. Viszont maximálisan bízunk a részvényekben. Irány a tőzsde!" – ezt mondjuk ügyfeleinknek.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.