A Flybe légitársaság járatával nemcsak a London-Budapest útvonalra lesz nagyobb kínálat, de egy újabb repülőteret is bekapcsolnak a forgalomba: ezúttal London Southend (SEN)-ről is megközelíthető Budapest.
London népszerűsége töretlen, csak idén másfél millióan utaznak ezen az útvonalon repülővel. A Flybe várhatóan brazil gyártmányú Embraer E195 típusú repülőgépekkel száll be a London-Budapest útvonalra heti három járattal, délutáni időpontokkal. Így a jövő nyári menetrendben már 6 légitársaság és 5 repülőtér áll rendelkezésre az utasoknak, ha Londonba szeretnének repülni. A brit fővárostól északra Luton és Stansted, nyugatra Heathrow, délre pedig Gatwick repülőtere ismert a magyar utazók számára. Ebbe a széles kínálatba lép be új célpontként brit fővárostól keletre fekvő Southend (SEN) repülőtér. A Temze tölcsértorkolatának északi felén található Southend-on-Sea városa mellett található repülőtérről nagyjából egy óra alatt érhető el London belvárosa.
A Flybe E195-ös géptípussal tervezi a járat üzemeltetését 2017 májusától, heti három alkalommal: kedden, csütörtökön és szombaton - jelenleg 39,99 fontért. A légitársaság elsősorban a briteknek szeretne kedvezni, hogy még könnyebben elérhetővé tegye az egyik kedvelt hosszú hétvégés célpontot, Budapestet. A járatok menetrendje is ehhez alkalmazkodik: a délutáni órákban közlekedik, ami nagyon kényelmesen elérhető a szállodai kijelentkezés után. A magyar utasok is nyernek az új járattal: a még szélesebb kínálat általában kedvezően hat az árakra. London Southend repülőtere ráadásul közvetlen vasúti kapcsolattal rendelkezik, ahonnan 50 perc alatt érkezik be a vonat a Liverpool Street állomásra.
Angliai magyar írt petíciót egy légitársaságnak, hogy legyen pesti járat
Már több mint 900-an aláírták azt a petíciót, amelyben az angliai Southamptonban élő Nagy Róbert a brit Flybe légitársaságtól azt kéri, indítsanak a környékről is közvetlen járatot Budapestre.
A Budapest és London közötti repülőjáratokra kiapadhatatlan a kereslet. Bogáts Balázs, a Budapest Airport járatfejlesztési vezetője azt is közölte, hogy idén 14 százalékkal nőtt a brit utasoks záma, ami 2016-ban várhatóan átlépi az évi másfél milliós forgalmat.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.