Csődbe ment egy brit légitársaság, a Ryanair azonnal rárepült az elbocsátott alkalmazottakra
A leginkább Nagy-Britannián belül repülő Flybe már a koronavírus idején is komoly gondban volt.
A leginkább Nagy-Britannián belül repülő Flybe már a koronavírus idején is komoly gondban volt.
A koronavírus végleg betett a Flybe nevű légitársaságnak, 2000 ember veszíti el a munkahelyét.
Ha a Flybe csődbe megy, négy hónapon belül ez lesz a második összeomló brit légitársaság.
A Flybe fapados légitársaság pilótája nem a megfelelő magasságot adta meg a robotpilótának, így a repülőgép szinte szó szerint zuhanni kezdett.
Több légitársaság számol fel pluszköltséget az ülőhelyválasztásért, sok utas fizet is, csak hogy családtagja vagy kollégája mellé ülhessen. Egy brit vizsgálódás során kiderült: rengetegen teljesen feleslegesen fizetnek ilyenért sok, magyar utasok által is kedvelt légitársaságnál.
Beragadt orrfutóval hajtott végre kényszerleszállást pénteken a belfasti nemzetközi repülőtéren a Flybe fapados légitársaság egy repülőgépe.
A bőröndből nem tűnt el semmi, de a drága ruhák és a tárgyak vérpecsétesek lettek, mire Budapestről Londonba értek.
A Flybe légitársaság megérkezésével már minden irányból megközelíthetővé válik London a magyar fővárosból.
Kényszerleszállást kellett végrehajtania Glasgow repülőtérén a Flybe egyik járatának, miután egy technikai hiba miatt a pilótáknak le kellett kapcsolniuk a két hajtómű közül az egyiket.
Néhány percre nagyon rosszul érezhették magukat a Flybe brit légitársaság 1284-es járatának utasai, amikor csütörtök délután landolt a gépük. A repülőtéren azonnal riadót fújtak.
A Flybe légitársaság járatával nemcsak a London-Budapest útvonalra lesz nagyobb kínálat, de egy újabb repülőteret is bekapcsolnak a forgalomba: ezúttal London Southend (SEN)-ről is megközelíthető Budapest.
Már több mint 900-an aláírták azt a petíciót, amelyben az angliai Southamptonban élő Nagy Róbert a brit Flybe légitársaságtól azt kéri, indítsanak a környékről is közvetlen járatot Budapestre.