Összeszedte a Péncentrum.hu, számíthatnak-e kártérítésre a hétfői metróbaleset sérültjei, és ha igen, akkor milyen eljárási procedúra során.
Ahogy arról beszámoltunk, hétfő reggel koccant össze két utasokat szállító metrószerelvény a Pillangó utcánál a Déli pályaudvar irányába. A balesetben tízen megsérültek, egy idős nőt bordatöréssel szállítottak kórházba, a metrók helyett buszok jártak, az ügyben rendőrségi eljárás indult.
A pénzügyi lap azt írja, az utasbiztosítást korábban a közlekedési vállalat biztosította, azonban 2012-ben ez a szerződés megszűnt, így a balesetet szenvedett utasoknak nincs automatikusan utasbiztosítása. A BKV egy korábbi közleménye szerint évente 50 millió forintot tud megtakarítani azzal, hogy felmondta a szerződést.
Ugyanakkor a cégnek van felelősségbiztosítása, amely a baleseteknél fizet, ez azonban nem automatikus. Így az üzletszabályzat szerint akkor felelősek szolgáltatóként: ha az utas a járművön való tartózkodása közben vagy a be-, illetve kiszállása alkalmával a személyszállítással összefüggésben történt esemény következtében meghal, megsérül, testi vagy szellemi épségében egyéb károsodást szenved”.
A lap szerint ez alapján a BKK akár automatikusan kártérítést fizethet a sérülteknek, de a szabályozás hiányos, így érdemes a kárigényüket kifejezetten bejelenteni a közlekedési társaságnak.
A baleset miatt elmaradó utazások, kiesett munkanapok miatt azonban nem feltétlenül fizet a szolgáltató, és erről az üzletszabályzat nem rendelkezik. Így ha ebben vita támadna, abból kártérítési per lehet, de ez előtt még érdemes felkeresni a békéltető testültet.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.