Az önkormányzat 2013-ban megszavazta Hatvan vízügyi fejlesztési tervét, két évvel később a volt polgármester, Szabó Zsolt vette meg a tanyát, ahová elvitték a vízvezetéket.
Nemrég megírtuk, hogy százmilliókat kapott természetvédelmi fejlesztésre egy egyesület, amely az uniós támogatások felett diszponáló fejlesztési tárca államtitkárához, a volt hatvani polgármesterhez, Szabó Zsolthoz köthető. Szabó a szomszédban tanyát és szántót vett. A beruházás elkészült, ahhoz azonban civileket nem engednek közel.
A lapunkhoz eljutott dokumentumból is kiderül, hogy Szabó és a hatvani önkormányzat 2013-ban elfogadta a város következő évre szóló vízügyi fejlesztési tervét, kitérve többek között Hatvan-Kistelek ivóvízellátására. A településrészre kivezetett ivóvízvezeték végállomása a Kádár-tanya, a beruházás az Index információi szerint tízmillió forintba került.
Tulajdonosa 2015 őszén eladta az ingatlant, méghozzá a volt polgármesternek, Szabó Zsoltnak, aki akkor már fejlesztési államtitkár volt. A tanya mellett fekszik a Cukorgyári-tó, amelynek környékét a Szabóhoz köthető Öko-Plan Tájvédelmi és Környezetfejlesztési Egyesület fejlesztette az EU-s pénzből.
186 millióért tettek rendbe egy tavat, de nem mutatják meg senkinek
Százmilliókat kapott természetvédelmi fejlesztésre az EU-támogatások fölött diszponáló fejlesztési tárca államtitkárához, Szabó Zsolthoz köthető egyesület. A pénzből Szabó rokonának birtokán újítottak fel egy tavat – nem a köznek.
A lap kereste Szabót, hogy megtudja: tervezte-e a majorság megvásárlását, amikor a vízügyi fejlesztésről döntés született. Kérdéseikre egyelőre nem érkezett válasz.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.