Gazdaság MTI 2016. november. 02. 11:18

Még két hónap, és utána nem fizethet ezzel a pénzzel

Kivezetik a régi húszezreseket a forgalomból.

Még két hónapig lehet fizetni a régi húszezresekkel, a forgalomban lévő húszezres bankjegyek 75 százaléka már a 2015 decemberében kiadott új változat – közölte a Magyar Nemzeti Bank (MNB) szerdán.

A jegybanki közlemény emlékeztet, hogy korábbi rendeletének megfelelően 2016. december 31-i határnappal vonják be a régi, 2015. előtt kibocsátott 20 000 forintos bankjegyeket, így azután készpénzes vásárlásra már nem lesznek használhatók. 2017. január 1-től kizárólag a 2015 decemberétől kibocsátott, megújított 20 000 forintos bankjegyek maradnak – törvényes fizetőeszközként – a készpénzforgalomban.

A közlemény szerint a bankjegycsere kedvező ütemben, zökkenőmentesen halad. Az MNB rendelete alapján a régi húszezresek a bevonást követően sem veszítik el értéküket, azokat a hitelintézetek és a posta 2019. december 31-ig, a jegybank pedig a bevonástól számított húsz évig – 2036 decemberének végéig – díjmentesen váltja át törvényes fizetőeszközre.

Ilyen az új - ezt lehet majd ezután használni
Túry Gergely

 A régi és az új húszezresek között a különbség az, hogy az újakon több a biztonsági elem, változott a hologram, és más a bankjegy színe is kicsit (sárgásabb). Sőt, UV-fényben más is látszódik az újakon, mint a régieken:

Furcsa új mintát lehet látni a húszezreseken - fotók

Ma kerülnek forgalomba a megújított húszezres bankjegyek, amelyeken UV-fényben egy sétáló pár is feltűnik.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.