A tervezettnél egy évvel tovább, 2019 júniusáig marad hivatalában a Bank of England kormányzója.
Mark Carney előzőleg a kanadai jegybank kormányzója volt. 2013. július 1-jén vette át a Bank of England irányítását, és eredetileg 2018-ig, vagyis öt évre vállalta a megbízatást, bár a brit jegybanktörvény alapján nyolc évig, 2021-ig maradhatna posztján.
Carney hétfő este bejelentette, hogy korábbi vállalásánál egy évvel tovább marad tisztségében, mert szeretne hozzájárulni az Egyesült Királyság és az Európai Unió új kapcsolatrendszerének rendezett kialakításához. Hozzátette: döntése jelzi "a folyamatosság fontosságát is" az EU-val folytatandó kilépési tárgyalások idején.
A brit kormány a tervek szerint a jövő év első negyedének végéig bejelenti a Lisszaboni Szerződés 50. cikkelyének aktiválását. Az 50. cikkely szabályozza Nagy-Britannia kilépési folyamatát az EU-ból, és a tárgyalásokra kétévi időkeretet biztosít. Ennek alapján a brit EU-tagság 2019 első negyedében szűnhet meg, és Carney a hétfő esti bejelentés alapján közvetlenül ezután távozna.
Ez kompromisszumos megoldásnak tűnik. A Financial Times hétfőn olyan értesülést közölt ugyanis jegybanki forrásokat idézve, hogy Carney várhatóan a törvényileg lehetséges határidőig, 2021-ig marad posztján, mivel nem akar a brit EU-tagság megszűnésének feltételeiről folytatandó tárgyalások közepén távozni tisztségéből.
Az 51 éves kanadai Carney személyében először került külföldi vezető az 1694-ben alapított Bank of England élére.
Mark Carney kivívta a kormányzó brit Konzervatív Párt Brexit-párti szárnyának haragját azzal, hogy a brit EU-tagságról rendezett, a kilépést pártolók által szűk többséggel megnyert júniusi népszavazás kampányának idején, és a referendum óta is többször a brit EU-tagság megszűnésének gazdasági kockázataira hívta fel a figyelmet, nem kizárva az esetleges technikai recesszió lehetőségét sem.
Nemrég Carney is visszautasította az őt ért vádakat. A londoni alsóház pénzügyi bizottságának néhány hete tartott meghallgatásán kijelentette: ha a Bank of England egy adott tényezőről megállapítja, hogy az kockázatot jelent a brit gazdaságra, törvényben előírt kötelessége, hogy erre figyelmeztesse a parlamentet és a lakosságot.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.