Skócia elveszítene 25-32 ezer munkahelyet. A GDP 8 milliárd font mínuszt mutatna a Hard Brexit-et követő tíz évben. Ezt állapította meg egy egyetemi kutatóintézet Skóciában.
A Fraser of Allander Institute szerint Skócia sokkal inkább függ az EU piacaitól, mint Nagy-Britannia többi része. Nicola Sturgeon kormányfő ezért nevezte abszolút prioritásnak azt, hogy Nagy-Britannia maradjon az európai piac része – írja a brit Guardian.
Az uniós exportban érdekelt skót cégek veszítenének a legtöbbet. Az itt dolgozók vagy elveszítenék a munkahelyüket vagy pedig kénytelenek lennének beletörődni abba, hogy a bérük évente 800-1200 fonttal csökken. Egy ágazat van, mely még talán jól is járna a fordulattal: ez pedig a világhírű skót whisky. Ez évi 5 milliárd fontos biznisz, és nem sínylené meg a kiválást az ötszáz milliós európai piacból. Az ok az,hogy a legendás skót whiskyt elsősorban az egykori gyarmatbirodalomban isszák. Ott a tradíció mellett elsősorban az ár számít. Az pedig lényegesen alacsonyabb lehet, hiszen a font már eddig is sokat veszített az értékéből.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.