A húsz éve Dubajban élő Tóth László és munkatársai azért döbbentek meg, mert tavasszal az élő szerződésük ellenére az állami cég egyszer csak közbeszerzést írt ki az Öböl menti országok kereskedőházainak üzemeltetésére.
Még egy év sem telt el azóta, hogy Tóthék megkapták az üzleti kapcsolatok fejlesztésének lehetőségét egyebek között az Egyesült Arab Emírségekben és Szaúd-Arábiában, és már akkor világosan megmondták, hogy a gyümölcsöző kapcsolatokhoz idő kell. Tanakodtak, hogy egyáltalán pályázzanak-e a tenderen, de végül is hiábavalónak bizonyult az igyekezet, mások kezébe került az üzletelés a dúsgazdag arab államokkal.
De kik azok a mások, miért nem meglepő, hogy Orbán Viktor vejének, Tiborcz Istvánnak a rokonsága is lehetőséghez jutott, hogy a legújabb osztozkodásban kereskedőházat üzemeltessen? És hogyan fordulhatott elő, hogy az eddigieknél jóval nagyobb arányban részesültek az apanázsból a szocialistákhoz közelinek mondott üzletemberek is? Kik a nyertesek és kik a vesztesek a milliárdos költséggel járó nemzeti kereskedőházas körforgásban?
Válaszok a HVG legfrissebb számának cikkében.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.