Kína gazdasági ereje a következő évtized végére megközelíti, de el is érheti az Amerikai Egyesült Államokét. Mi következik ebből?
A neves amerikai történész, Paul Kennedy a Nagyhatalmak felemelkedése és bukása című könyvében azt írta, hogy a gazdasági potenciál növekedését logikusan követi a katonai és politikai befolyás erősödése. Így nem meglepő, hogy az elemzők jelentős része a már ma is a legnagyobb ipari termelő Kínát látja a világ új vezető hatalmaként. A Mennyei Birodalom esélyeit növeli, hogy a hatalmon lévő kommunista párt sokat tanult az európai szocialista rendszerek bukásához vezető folyamatokból, és aligha ismétli meg az általuk elkövetett hibákat.
A HVG friss számában neves nemzetközi kutatóintézetek és kutatók véleményét ismerhetik meg a világ gazdasági, hatalmi viszonyainak várható átrendeződéséről. Európa nem áll jól, az oroszok viszont kaphatnak egy váratlan lehetőséget onnan, ahonnan a legkevésbé várnák. A természettől. Ha kíváncsi a részletekre, olvassa el a cikket a HVG-ben.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.