Százmilliárd forintnak megfelelő összegbe, 25 milliárd rubelbe került annak Volga-parti rezidenciának a helyreállítása és kibővítése, ahol állítólag Dmitrij Medvegyev orosz miniszterelnök lakik családjával. Bár a Kreml cáfol, az ismert ellenzéki blogger, Alekszej Navalnij egyre több bizonyítékot publikál.
A Moszkvától háromszáz kilométerre északkeletre fekvő, hat méter magas kőfallal körbevett dácsán szinte minden van: a nyolcvan hektáros területre egyebek mellett jutott egy magánkikötő, egy sípálya, három helikopterleszálló, egy hatalmas vendégház, valamint egy ugyancsak kőkerítéssel körbevett központi kastély. A Milovka-rezidenciáról fényképeket is publikáló Alekszej Navalnij kiderítette, a területen szolgálatot teljesít a Szövetségi Védelmi Szolgálat egyik olyan egysége is, amelynek feladata a magas rangú állami alkalmazottak védelme.
Az ellenzéki blogger szerint a légi felvételek alapján úgy tűnik, hogy a rezidencia területén három olyan föld alatti épület is található, amelyben a biztonságot szavatoló eszközöket - rádiókat, megfigyelőrendszereket, illetve fegyvereket – tárolnak. Medvegyev és családja egyébként bizonyíthatóan sok időt tölt Milovkában, erre utalnak a kormányfő által közzétett fényképeket kísérő földrajzi adatok, geotagek is.
Bár Medvegyev sajtótitkára és a Kreml is cáfolja, hogy a kormányfő tulajdonában lenne a hatalmas rezidencia, illetve hogy a politikus és családja bármilyen jogalappal Milovkában élne, Navalnij olyan dokumentumokat is közzétett, amelyekből kiderült, hogy a rezidencia hivatalosan egy Dar nevű orosz alapítvány tulajdonában van, s a felújítására költött milliárdokat a Novatek nevű vállalat tulajdonosai teremtették elő. A Dar viszont – Navalnij nyomozása szerint – szorosan köthető Medvegyev feleségéhez, Szvetlana Medvegyevához, s az alapítvány tanácsadói testületének az élén Medvegyev egykori osztálytársa, Ilja Jeliszejev ül. Navalnij szerint súlyos korrupció, hogy a kormányfő egy magáncég által felújított luxusrezidenciát használ.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.