2016. szeptember. 16. 14:40 hvg.hu Utolsó frissítés: 2016. szeptember. 16. 14:36 Gazdaság

Mégis jár a sokmilliós jutalom a maratoni kajak-kenusoknak

Első fokon a kajak-kenu maratoni szakág versenyzőinek adott igazat a Fővárosi Törvényszék abban a perben, amelynek tétje 216 millió forint és az összeg kamata volt – adta hírül az Átlátszó. A pénzt három éve várják a sportolók.

Minden más érintettnek kifizette már a jutalmat az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi), csak a maratoni kajak-kenusok nem kapták meg a pénzüket a 2013-ban a kolumbiai Caliban megrendezett világjátékokon elért eredményeikért. A nem olimpiai sportágak legnagyobb eseményén a szakág képviselői öt arany- és két ezüstérmet nyertek.

A most megszületett elsőfokú ítélet szerint – írja az Átlátszó – az elmaradt jutalmakat a Magyar Olimpiai Bizottságnak (MOB) kell kifizetnie. Ha a szervezet nem ért egyet a döntéssel, perelheti az Emmit az összeg biztosításáért.

A lap megkérdezte a tárcától, mit tesz a bíróság döntésének ismeretében, egyelőre azonban nem kaptak választ. Így egyelőre nem lehet tudni, hogy mint a MOB-nak forrást biztosító intézmény, szorgalmazza-e majd, hogy az nyújtson be fellebbezést.

A sportolók az Átlátszó szerint most még inkább reménykednek abban, hogy végül hozzájutnak a pénzhez. A legnagyobb összeg – 32,2 millió forint – a kétszeres aranyérmes Csay Renátának jár. Az ügyben három versenyző, Györe Attila, Kiss Tamás és Kövér Márton edzője, Ludasi Róbert is felperes volt, neki a kormányrendelet alapján 11 millió forintot kellene kapnia.

A Magyar Olimpiai Bizottság azért nem fizetett az érintetteknek, mert az Emmi nem biztosította az ahhoz szükséges állami forrást. A tárca pedig azért nem fizetett, mert arra hivatkozott, hogy a maratoni szakág képviselői meghívásra vettek részt a versenyen, ami nem teljes jogú az állandó szakágak sportolóihoz képest. Később a játékokat rendező szervezet elnöke és főtitkára megerősítette, hogy a versenyzők ugyan egy meghívásos, de teljes jogú sportág tagjaként vettek részt a viadalon.

Az Átlátszó beszámolója szerint a bíró kiemelte: Szabó Tünde a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) elnökségi tagjaként még egyetértett azzal, hogy a jutalom megilleti a sportolókat, addig az Emmi sportért felelős államtitkáraként már megváltoztatta a véleményét.

zöldhasú
Hirdetés