Az MSZP szerint azután, hogy Lázár Jánostól elvették a Magyar Posta ügyeit, most a postai dolgozókat és a betéteseket kell félteni, mert ki tudja, mi lesz velük.
Az MSZP szerint a fideszes "bandaháború" miatt veszélybe kerülhetnek a Magyar Posta Zrt. dolgozói és betétesei. Szakács László, a párt frakcióvezető-helyettese vasárnapi, budapesti sajtótájékoztatóján úgy fogalmazott: Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszter kezéből "kicsavarták" a Magyar Postát, amelyben barátja, Spéder Zoltán, az FHB vezetője, olyan befolyásra tett szert, hogy képes volt "blokkolni az állami döntéshozatali mechanizmusokat". Kormányzati döntések segítették, hogy Spéder Zoltán "adja az igazgatótanács, a felügyelőbizottság tagjainak felét" - tette hozzá.
Szakács szerint mivel Lázár János Spéder Zoltánt "jó barátjának" nevezte, fontos kormányzati lépés, hogy a miniszter kezéből kivették a postát, mint vagyont, annak kezelését, valamint a nemzeti pénzügyi szolgáltatások jogszabályi környezetének meghatározását is. Közölte: azért tartják a sajtótájékoztatót a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) előtt, mert ahhoz, hogy az említett döntések megszülethessenek a postával kapcsolatban, az MFB-nek "végig asszisztálnia kellett".
Szakács feltette a kérdést: lesznek-e további személyi következményei annak, hogy "kijátszották az állami tulajdont Lázár János barátjának". Szakács László szerint amíg a fideszesek "bandaháborúban vannak", addig a Postánál 30 ezer munkavállalóért, 52 ezer betétesért, és 40 ezer értékpapírszámlát ott tartó magyar állampolgárért kell aggódni.
A pénteki Magyar Közlönyben jelent meg, hogy átalakul a postaügy és a nemzeti pénzügyi szolgáltatások területén a kormányzati munkamegosztás: július 30-tól a nemzeti fejlesztési miniszter felelős a kormányzati tevékenység összehangolásáért a vagyonpolitikában, ideértve a postaügyet és a Magyar Fejlesztési Bankot is.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.