Sokkal zsebbevágóbb indokuk is volt erre, a reálbérek 10 százalékos csökkenése. A brit munkavállalói érdekképviseletek ernyőszervezete (Trades Union Congress) főtitkára, aki a maradás mellett kampányolt, emlékeztetett arra: csak Görögországban és Portugáliában csökkentek jobban a reálbérek 2007 és 2015 között az OECD-ben, vagyis Nagy- Britannia a sereghajtók közé került.
Egy elvesztegetett évtized jellemzi az angol háztartások jövedelmét – nyilatkozta ezzel kapcsolatban a Bank of England vezető közgazdásza. A kormány azzal vágott vissza a szakszervezeti tanulmány szerzőinek, hogy ennél azért árnyaltabb a kép. Nemcsak a reálbéreket kell nézni, hanem azt is, hogy a munkanélküliség jelentősen csökkent Nagy-Britanniában. A reálbér-növekedés tekintetében egyébként Lengyelország a rekorder az OECD-ben: 23 százalékot produkált a vizsgált időszakban. Miközben az OECD átlaga 6,7 százalék. Visszaesést csak Nagy-Britannia, Görögország és Portugália mutat ezen a téren.
Az nem újdonság, hogy a reálbérek visszaesnek a pénzügyi válságok nyomán. Az viszont igen, hogy csaknem tíz év után sem érik el az eredeti színvonalat – hangsúlyozta Andy Haldane. A Bank of England vezető közgazdásza attól tart, a Brexit újabb lejtmenetet indít el ezen a téren. Ezért azt javasolja a kormánynak, hogy hagyjon fel elődjének szigorú költségvetési politikájával, és élénkítse a gazdaságot, mert különben Nagy-Britannia továbbra is sereghajtó marad reálbér-növekedés tekintetében az OECD-ben.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.