Idén semmiképp sem nyomja meg a Brexit gombot Nagy-Britannia miniszterelnök asszonya. Ezt erősítették meg a kormány jogi tanácsadói.
Theresa May a kampány során a maradás mellett érvelt. Kormányra kerülése után kijelentette: Brexit means Brexit, vagyis a kilépésről megszületett a népszavazáson a döntés, amit végre kell hajtani. Szerdán este Merkel kancellárral vitatja meg a Brexit ügyét Berlinben Theresa May, aki csütörtökön Francois Hollande francia államfővel találkozik. A brit miniszterelnök saját kezében szeretné összpontosítani a kilépés kérdését, ezért ő maga lett a kormány Brexit bizottságának elnöke. A kormánynak van egy Brexit minisztere is, aki határozottan a kilépés mellett kampányolt, éppúgy, mint Boris Johnson külügyminiszter. May őket kívánja kordában tartani, mert attól tart, hogy felelőtlen kijelentésekkel magukra haragíthatják a német és francia partnereket.
A May–Merkel-munkavacsora nemcsak a Brexitről szól majd. Szóba kerül a migráció és a terrorizmus is. Vita is várható, hiszen London arra törekszik, hogy korlátozza az uniós polgárok munkavállalási lehetőségeit, miközben megtartja kedvező kereskedelmi és pénzügyi pozíciót az 500 milliós európai piacon. Az EU tagállamok többsége nem fogad el ilyen árukapcsolást, de Theresa May abban reménykedik, hogy olyan jó munkakapcsolat alakul ki közte és Angela Merkel között, ami megkönnyítheti a kompromisszumkeresést.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.