Paraguay egyéves GDP-jének megfelelő összeget, 31 milliárd dollárt fizet a japán Softbank az okostelefonok chipjeit gyártó brit ARM Holdingsért.
Az európai technológiai szektorban ez minden idők egyik legnagyobb cégfelvásárlása, amelynek időzítése kettős üzenetet hordoz. Először is azt, hogy a nemzetközi megrendelői körrel rendelkező szigetországi cégek a politikai, gazdasági bizonytalanságok ellenére a Brexit után is változatlanul csábítóak a befektetők számára. A másik pedig az, hogy a népszavazás eredménye miatt nem állt meg az élet. Igaz, a felvásárlás előkészítését már jóval a referendum előtt megkezdték a japánok.
A vásárló egyébként készpénzzel fizet, ennek érdekében a közelmúltban két 10 milliárd dollár értékű részesedését is értékesítette (az Alibabában és mobiljátékokat fejlesztő finn cégben, a Supercellben). Az ARM az okostelefonos piac lassulása miatt más piacokra is igyekszik betörni.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.