A kilépés nem sürgős, a határellenőrzés igen. Így lehet összefoglalni Theresa May rövidtávú programját. Nagy-Britannia második női miniszterelnöke ma veszi át a kormány irányítását.
Kormányában sok nőnek szán helyet. Valószínűleg megdől a rekord, melyet Tony Blair állított fel, akinek kabinetjében a szebbik nem nyolc fővel képviseltette magát. Ami fontosabb: Theresa May elsőszámú feladatának tekinti a brit határok ellenőrzését és a bevándorlás elleni harcot. Már belügyminiszterként aktív volt ezen a téren, de most kormányfőként prioritás lesz a migráció elleni küzdelem. Theresa May szerint a Brexit fő üzenete az, hogy a britek vissza akarják venni a határok teljes ellenőrzését. Az új miniszterelnök elutasítja azt is, hogy a strasbourgi bíróság felülbírálja a brit földön hozott ítéleteket. A külföldiek szabad mozgásának megakadályozása tehát első számú szempont Theresa May és csapata számára.
Úgy megy, hogy marad
Mit jelenthet ez az uniós polgárok számára, hiszen Nagy-Britannia eddig sem volt a schengeni övezet része? May asszony tesztelni kívánja Brüsszelt. Nem akar kilépni az 500 milliós uniós piacról, de korlátozni akarja az uniós polgárok munkavállalási lehetőségeit Nagy-Britanniában. Most ő az, aki hivatalosan elindíthatja a kilépés folyamatát, de neki- a londoni lapok szerint- ez egyáltalán nem sürgős. Nagy-Britannia tehát úgy megy, hogy egyelőre marad, méghozzá úgy, hogy szigorít a határokon.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.