Felére lassult az ipari robotok eladásának növekedési üteme 2015-ben, de annak, hogy ez alapvetően Kína megtorpanása miatt történt, van más aspektusa is.
Alapvetően a kínai kereslet fékeződése miatt az előző évinek kevesebb mint felére lassult az ipari robotok eladásának növekedési üteme tavaly a világban. Az International Federation of Robotics (IFR) szerdán azt közölte, hogy tavaly az ipari robotok globális eladásának növekedése 12 százalékra mérséklődött a 2014-es 29 százalékról, de így is meghaladta a szervezet által várt 8 százalékot.
Kínában az ipari roboteladások növekedési üteme 17 százalékra esett tavaly az egy évvel korábbi 56 százalékról. (Már csak ezért is érdekes lesz figyelni, hogy – mint azt korábban megírtuk – a világ egyik legismertebb, és leányvállalttal Magyarországon is jelen levő Kuka Robotics részvényeiért bejelentkezett a kínai háztartásigép-gyártó Midea.) Az IFR adatai szerint tavaly megduplázódott a Mexikóban eladott ipari robotok száma.
A nemzetközi szervezet szerint a kínai piac továbbra is nagyon fontos a külföldi ipari robotgyártók számára, ugyanakkor a kínai ipari robotok előállítóinak a piaci részesedése 31 százalékra emelkedett tavaly az előző évi 25 százalékról. Kína után Dél-Korea volt tavaly a világ második legnagyobb ipari robot piaca, amelyet Japán, az Egyesült Államok és Németország követett. Ötükre esik a világon eladott ipari robotok háromnegyede.
Kínaiak vennék meg a Magyarországon is jelen lévő Kukát
A Midea kínai háztartásigép-gyártó szerdán közölte, hogy ajánlatot tett a Magyarországon is jelen lévő német Kuka iparirobot- és berendezésgyártó vállalat felvásárlására.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.