A Pallas Athéné ingatlanhasznosító zrt. május 18-án öt céget jegyeztetett be a Döbrentei utca 2. szám alá. Az MNB alapítványai 266,4 milliárdos vagyonuknak csak 10 százalékát fektették ingatlanba.
Május végén öt újabb, kifejezetten ingatlanvásárlásra és -kezelésre szakosodott céget jegyzett be a cégbíróság; mindegyiket a Pallas Athéné Domus Optima Ingatlanhasznosító Zrt. alapította – adta hírül a pénteki Világgazdaság. Ez arra utalhat, hogy tovább gyarapodik az alapítványok ingatlanvagyona. Mint az öt céget május 18-án alapították, egyenként 10 millió forint törzstőkével.
A Pallas Athéné ingatlanhasznosítót 1,2 milliárd forint alaptőkével a Döbrentei utca 2. szám alá jegyezték be pontosan egy évvel ezelőtt. A címben szereplő ingatlan tavaly szeptemberben került az alapítvány tulajdonába 2,8 milliárd forintért.
Ez a székhelye az új leánycégeknek is: az Optimum-Alfa és az Optimum-Omega ügyvezetője Erdős Krisztina, a hasonló nevű, béta, delta, penta betűkkel jelzett kft.-ké pedig Fekete Zoltán, az anyavállalat irányítója.
Az MNB-alapítványok eddig is számos ingatlanos cég beiktatásával építették porfóliójukat: a Kasselik-Ház Ingatlanfejlesztő Zrt. 7,2 milliárd alaptőkével tavaly kezdte meg működését, a Vízház Ignatlanfejlesztő Zrt.-t pedig a Várkert Kaszinó megszerzésére hozták létre 3,1 milliárd forint alaptőkével. Ez a két cég is a fenti képünkön látható, Döbrentei utcai házba van bejegyezve.
A Magyar Nemzeti Bank március végén kiadott adatai szerint a Pallas Athéné-alapítványok 266,4 milliárd forintos vagyonuk túlnyomó részét állampapíraban tartják, 24,47 milliárdot fektettek ingatlanokba.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.