Gazdaság MTI / hvg.hu 2016. június. 01. 11:14

Jó hír a nyaralóknak: még olcsóbb lett a külföldi telefonálás, de nem árt odafigyelni

Csökkenő roamingtarifákkal indult az idei nyár, április 30-tól kevesebbe kerül a telefonos barangolás. A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság animációs filmet is készített, hogy könnyebb legyen megérteni a szabályozást.

Az animációs filmben a Gondos család példáján keresztül magyarázzák el, milyen perc-, SMS- és adatforgalmi díjakkal találkozhatnak a magyarországi szolgáltatást külföldön használó fogyasztók.

A roamingolásért a magyarországi díjakon felül csak az érintett uniós rendeletben meghatározott többletdíjakat, roamingfelárat, roaming-többletdíjat számíthatják fel a szolgáltatók. Jelenleg tehát már az egyes díjcsomagok saját belföldi, hálózaton kívüli egységára is megjelenik a számításban, de a roamingdíj maximális mértékét is rögzítették – közölték.

A szabályok az unión belül, valamint a szabályozáshoz csatlakozó Andorra, Liechtenstein, Norvégia és Izland mobilhálózataiban érvényesek.

Ez a többletdíj a saját belföldi, hálózaton kívüli egységáron felül egy perc hívásindítás és egy megabyte adatforgalom után legfeljebb nettó öt eurócent, hívásfogadás esetén nettó 1,14 eurócent percenként, SMS-enként pedig nettó két eurócent lehet.

Az új számítás szerinti roamingdíj teljes összege nem haladhatja meg a régi, egységesen meghatározott díjakat: hívásindítás esetén az ársapka bruttó 72,86 forint percenként, hívásfogadásnál 19,17 forint, SMS-küldésnél 23,01 forint üzenetenként, adatküldés esetén pedig bruttó 76,69 forint megabyte-onként.

Aki részletes leírást keres az új roamingtarfiákhoz, az NMHH oldalán megtalálja.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2024. december. 02. 15:00

Orosz olajból készült termékek az EU-ban: napokon belül lejárhat a szankció alóli felmentés, piacot veszthet a Mol

Tilos az unión belül orosz olajból finomított áruval kereskedni, kivéve, ha a Mol szlovák leánycége vagy, és Csehországnak adsz el. Ennek a felmentésnek viszont december ötödikén vége, hacsak meg nem hosszabbítják. Mennek már a tárgyalások, de már a felállás sem világos: Szlovákia és a Mol nagyon akarja az újabb egyévnyi mentességet, Csehország viszont hallgat.