Gazdaság hvg.hu 2016. május. 05. 11:17

Megint kinyiffantottak egy jól ismert magyar márkát

Megszűnt a Jásztej helyi termelése, helyette raktárként működik az üzem.

A jászapáti tejfeldolgozó üzem megszűnése hátterében egyszerű gazdasági döntések állnak – adta közre nemrégiben a jászberényi Trió TV. A tulajdonosok elhatározása azt szolgálja, hogy a vállalkozás összefogva más tejfeldologozókkal előnyösebb helyzetbe kerüljön a hazai piacon – írja a Szoljon.hu. A fejleményekkel a Jászapáti 2000 Mg. Zrt. elnök-vezérigazgatója, Lóczi Miklós a portálnak hangsúlyozta: „nincs már Jásztej, Naszálytej van”. Hozzátette: szerinte ennek a történetnek vége van, hogy ezután mi fog történni, az majd kiderül, és nem tud információkkal szolgálni.

Jászapátin nem zár be a tejüzem, depóként működik tovább, ahol a környékbeli gazdáktól érkező friss tejet fogadják. Hét éve, 2009 végén még naponta 52 ezer liter friss tejet dolgoztak fel az üzemben.

Pócs János országgyűlési képviselő az üggyel kapcsolatban korábban elmondta, hogy „a Jásztej nem ment tönkre, hanem más tejipari cégekkel egyesülve az ország tejpiacán fog komoly szerepet betölteni a továbbiakban”. A képviselő a tulajdonostársaktól úgy értesült, hogy olyan új üzletág gondolatával foglalkoznak, ami akár munkahelyek, akár pedig az adóbevételek tekintetében sokkal nagyobb lehetőséget jelent a jövőben, mint amit a Jásztej kiesése jelent. A képviselő hozzátette, nem szabad elfelejteni, hogy a Jászság folyamatosan munkaerőhiánnyal küzd, vagyis számos területen keresik a kiváló szakembereket, illetve a cégcsoport Jászapáti székhelyű, így adója is a várost gyarapítja.

A gazdálkodók a lap szerint nem sokat vesznek észre a változásból, csak annyi a változás, hogy nem a Jásztejnek, hanem a Naszálytejnek adják a tejet, illetve eddig tizedike körül fizettek, most meg huszadika körül.

A tejtermelők nemrég pár tehenet végighajtottak fél Budapesten, az ellen tiltakozva, hogy a tejfelvásárlási árak még az uniós és magyar támogatásokkal együtt sem fedezik a költségeket, és az importdömping letöri az árakat. Petíciót vittek a Nébih elnökének, aki azt mondta, hogy több ellenőrzést is indítottak az ágazat védelme érdekében. Eközben a Nébih silány minőségű külföldi tejeket tiltott ki a piacról.

zöldhasú
Hirdetés