Nem lesz felminősítés – állítják a Raiffeisen Bank szakértői. Az ok: az utóbbi időben nem a kiszámíthatóság, hanem a sokmilliárdos osztogatások váltak jellemzővé.
A kormány évek óta arra vár, hogy a nagy nemzetközi hitelminősítők kiemeljék az országot a befektetésre nem ajánlott, bóvli kategóriából, ám hiába, hogy az utóbbi időben e témában az elemzők is optimisták voltak, ismét pesszimistára változott a várakozás – írja a vg.hu.
El lehet felejteni azt, hogy belátható időn belül felminősítsék Magyarországot – írták a pénzintézeti elemzők. A bank vezető közgazdásza, Török Zoltán ezt azzal fejelte meg, hogy mára a múlté lett a korábbi években tapasztalható kiszámíthatóság, mert a kormány több százmilliárdos lazításai más irányba fordítják Magyarországot. A várakozások nélkül 2016-ban másfél, 2017-ban egyszázalékos költségvetési deficit is elérhető lett volna Török szerint, ám jelen helyzetben már az idei hiány is 2 százalék felé kúszhat, jövőre pedig 2,4 százalékos is lehet.
Május 20-án mond ítéletet Magyarországról a Fitch hitelminősítő; a bank vezető közgazdásza szerint azonban az utóbbi hónapok osztogatásai (nota bene: a múlt héten bejelentettek egy 500 milliárd forintos élénkítőcsomagot, ami még az idén növeli a hiányt) késleltetik majd az ország felminősítését. Más elemzők úgy látják, hogy ha 3 százalék alatt maradat a hiány, érkezik a felminősítés.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.