A Matolcsy György unokatestvérének felesége által vezetett Kecskeméten éppen az unokatestvér vezette szervezethez vándorolt az MNB alapítványi pénzeiből 12 milliárd forint.
Hugyecz Zoltán, az Együtt kecskeméti politikusa a blogján azt írja, az MNB-alapítványok pénze egészen Kecskemétig, Matolcsy unokatestvéréhez, illetve feleségéhez, a kecskeméti polgármesterig vezetnek.
Hugyecz azt írja, a Kecskeméti Duális Képzés Zrt. vezérigazgatója Szemerey Szabolcs, a kecskeméti polgármester férje, Matolcsy György unokatestvére. A szervezetet 12 milliárd forintból alapították meg és mind a 12 milliárd forintot az MNB alapítványai adták össze olyan pénzből, amelyekkel most az alapítványok nem akarnak elszámolni.
A szervezet felügyeleti bizottságának tagja Polt Péter felesége, Polt-Palásthy Mariann Gabriella, Matolcsy György beosztottja.
Hugyecz arra is kitér, hogy az állami pénzen megvásárolt, és most újra eladott MKB-ben tulajdont szerzett egy rejtélyes cég, melynek tulajdonos-ügyvezetője a Szemereyné Pataki Klaudiát jól ismerő Jaksa László. Azt senki sem tudja, hogy honnan szedett össze a Jaksa által vezetett cég 31 milliárd forintot, de a Világgazdaság korábban arról írt, hogy 2008-tól, még a gazdasági ügyekért felelős alpolgármesterként Szemerey intézte a Kecskemét Fejlesztéséért nevű kötvény ügyeit, amelynek kibocsátását Jaksa munkaadója, a Raiffeisen szervezte.
Az Együtt politikusa, Hugyecz Zoltán szerint Matolcsy Kecskeméten, a várost felhasználva intézi piszkos ügyeit, és ehhez asszisztál a várost markában tartó rokonsága is.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.