Mégpedig Békéscsabán, ahol a közelmúltban megépült a megye első ferdekábeles hídja. A 360 méter hosszú híd nevére 22 ezren szavaztak az interneten, közülük minden második az Erzsébet hídra kattintott. A találó elnevezésre még a közgyűlésnek, a nemzeti fejlesztési miniszternek és a földrajzinév-bizottságnak is rá kell bólintania.
Az Erzsébet híd nevet javasolta az Orosházi úti felüljárónak csütörtökön a békéscsabai közgyűlés.
Korábban Ferenczi Attila (Fidesz) tanácsnok kezdeményezte, hogy a felüljárót Erzsébet, Munkácsy Mihály vagy Szent László hídnak nevezzék el, a lehetséges névváltozatok közül pedig a lakosság interneten keresztül szavazhasson.
A kezdeményezésre mintegy 22 ezer szavazat érkezett, csaknem 11 ezren szavaztak az Erzsébet híd névre. Második helyen a Munkácsy Mihály (4941 szavazat), harmadikon a Szent László (2619 szavazat) híd végzett.
A híd nevének megállapítására - a közgyűlési döntés után - a nemzeti fejlesztési miniszter tehet javaslatot, az elnevezést a hatáskörrel rendelkező földrajzinév-bizottság állapíthatja meg, amelyet ezután felvezetnek a földrajzinévtárba - olvasható a határozati javaslatban.
A felújított, kétszer kétsávos felüljárót tavaly decemberben adták át. Az 5,85 milliárd forintból megvalósított felüljáróhoz a beruházás összegét 85 százalékban európai uniós, 15 százalékban kormányzati forrásból biztosították.
Békés megye első ferdekábeles hídja 360 méter hosszú, 15 vasúti vágányt hidal át.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.