Nagy részük alig keres többet a minimálbérnél, több más áruházláncnál is 10 százalék feletti mértékben növelték a dolgozói fizetéseket.
Jó pár hete már, hogy felröppent, a Tescónál is komoly bérfejlesztési igénnyel álltak elő a dolgozók, illetve a szakszervezet. Mostanáig azonban nem történt semmi.
A legtöbb dolgozót a hazai élelmiszerláncok közül a Tesco foglalkoztatja, Győr-Moson és Komárom-Esztergom megyében kétezret. Közülük a legtöbben a minimálbér környékén keresnek, ők a kisalfold.hu cikke szerint 75-85 ezer forintot visznek haza havonta. A cég július 1-jétől szokta változtatni a béreket, de az év eleji minimálbér-emelés kis torlódást okozott a dolgozói és vezetői bérek között.
Több másik áruházlánc is 10 százaléknál is nagyobb mértékben emelte a dolgozók fizetését (például a Kika - de volt is honnan nagy emelni). Hasonlóan jelentős fizetésemelésért harcolnak a Tescónál is. „Meggyőződésünk, hogy a gondokat kezelhetővé tenné a Tescónál egy hároméves bérstratégia, ami a munkavállalók pénzét harminc-negyven százalékkal megemelné. Elmondtuk, hogy az idei bérnövelésnek két számjegyűnek kell lennie. Tavaly a Tesco jelentős költségeket takarított meg a vasárnapi boltzárral és az éjszakai műszak megszüntetésével, miközben forgalma nem csökkent" – hangsúlyozta a Kereskedelmi Alkalmazottak Szakszervezetének elnöke, és elmondta, a cégtől elhangzott az ígéret: jelentős bérfejlesztésre készül. A dolgozók elégedetlenek, sürgetik a mihamarabbi bérfejlesztést – ezt a KASZ területi képviselője tette már hozzá. (Pár hete azt is belengették, hogy akár sztrájkba is léphetnek a Tescónál.)A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.