2016. március. 04. 11:28 MTI / hvg.hu Utolsó frissítés: 2016. március. 04. 11:59 Gazdaság

Felháborodtak a közalkalmazottak a kormány tervén, béremelést követelnek

Béremelést követelnek július elsejétől a közalkalmazottak és köztisztviselők, mert szerintük a kormány a 100 ezer dolgozóból csak 16 ezernek ígért bérrendezést.

Több mint 100 ezer közszolgálati tisztviselő köréből a kormány csupán 16 ezer járási kormányhivatali dolgozónak ígér 30 százalékos béremelést, miután minden tizediket kirúgja – írta közleményében a Magyar Köztisztviselők, Közalkalmazottak és Közszolgálati Dolgozók Szakszervezete.

A Közszolgálati Érdekegyeztető Fórum (KÉF) szerdán ülésezett, ezen Kovács Zoltán államtitkár az állami tisztviselői karra vonatkozó törvénytervezetet bemutatva jelezte, hogy a törvényjavaslat csak előkészítő anyag, a kormány még nem tárgyalta, ezért az nem tükrözi a kormány álláspontját.

Az eredeti tervek és a szakszervezetekkel eddig folytatott egyeztetés szerint viszont idén július 1-tól közel százezer kormánytisztviselő helyzetét rendezte volna egy új jogállási szabályozás és 38 milliárd forint elkülönített forrás felhasználásával érdemi bérrendezés következett volna be, de ez most elmarad – írják.

A kormány ugyanis csupán a járási kormányhivatalokban dolgozók helyzetét kívánja enyhíteni, miközben közülük is miben tizedikre állásvesztés vár. A szakszervezetek tiltakoznak a terv elllen és követelik az eredeti megállapodások betartását, és valamennyi közszolgálati tisztviselő számára béremelést július 1-től.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.