2016. március. 03. 11:08 hvg.hu Utolsó frissítés: 2016. március. 03. 12:36 Gazdaság

Komoly állami tendereket nyert a Békemeneteken feltűnt biztonsági cég

Egy 1,1 milliárdos tendert nyert a Közbeszerzési és Ellátási Főigazgatóságnál a korábban a Békemeneteket biztosító Valton-Sec, ami a Honvédelmi Minisztériumnál is elnyert egy megbízást.

A korábban a Békemeneteket biztosító Valton-Sec Kft. nyerte a Közbeszerzési és Ellátási Főigazgatóság (KEF) és a Honvédelmi Minisztérium közbeszerzését, őrzési feladatokat és recepciós szolgáltatást kell végezniük több fővárosi és vidéki ingatlanban is – írja az Átlátszó az uniós Közbeszerzési Értesítő alapján.

A Valton-Sec őrző-védő cég azzal vált ismertté, hogy fideszes rendezvényeket, Békemeneteket, továbbá focimeccseket biztosított. A KEF biztonsági, recepciós-, diszpécser- és teherportai szolgálatra, csomagvizsgálatra, parkolóőrzésre, rendezvénybiztosításra és pénzszállítás felügyelésére írt ki közbeszerzést, amiért nettó 1,1 milliárd forintot fizet a közösen ajánlatot tevő Pfm Kft.-nek és Valton-Sec Kft.-nek, amelyek a munka teljesítéséhez alvállalkozókat vesznek majd igénybe.

A Valton-Sec a Honvédelmi Minisztérium pályázatán is nyert: 123,6 millió forintért lát majd el kiemelt rendezvényekhez kapcsolódóan idén március 15-től év végéig technikai, logisztikai, biztonsági tervezési és kivitelezési szolgáltatásokat. A Valton-Sec és a vele közösen induló Event Stuff Rendezvényszervező Kft. és a GEM Rendezvénytechnikai Kft. javára az eredményhirdetés szerint a legalacsonyabb összegű ellenszolgáltatás döntött.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.