Idén átlépi a 300 milliárd forintos álomhatárt a tao-bevételek összege: ennyi pénzt költenek sportcélokra a cégek ahelyett, hogy társasági adóként az államkasszába fizetnék be. Tiszakécske, ahol a Közgép kegyvesztettsége után szárnyaló Duna Aszfalt székel, megkétszázszorozta tao-bevételeit.
2016-ban eléri a 300 milliárd forintot a sportszervezeteknek a tao-pénzekből kifizetett állami támogatás összege. A támogatási igazolást a program 2011-es indulása óta 286,2 milliárd forintról adták ki - adta hírül a szombati Népszabadság.
A legnagyobb nyertesek
Nem fogják kitalálni, melyik egyesület jut a legnagyobb összeghez a cégek által nem befizetett társasági adóból: az Orbán Viktor miniszterelnök alapította, Mészáros Lőrinc felcsúti polgármester vezette Puskás Ferenc Labdarúgó Akadémia, amely 11,1 milliárdot gyűjtött a tao-pénzekből.
A tiszakécskei futballklub a Simicska-Orbán háború kitörése óta megkétszázszorozta tao-bevételeit, mivel amióta a Közgép kimarad a közbeszerzésekből, a városban székelő Duna Aszfalt kap egyre több megbízást.
A Seszták Miklós nemzeti fejlesztési miniszterhez kötődő Kisvárda tavaly 1,2 millárd forintot gyűjtött.

A tao-pénzeket a látványsportokra (futball, jégkorong, kézilabda, kosárlabda, vízilabda) költik úgy, hogy a cégek nem fizetik be az államkasszába a társasági adót, hanem ehelyett egy sportegyesületet támogatnak az összegből.
A támogatási igazolást akkor készítik el, amikor az egyesület megegyezik egy céggel, mekkora összeget szentel az a sportfejlesztési céloknak.
A Nemzetgazdasági Minisztérium 64-69 milliárd forintra becsüli a tao-pénzek idei összegét, ezzel biztos, hogy az összes támogatás átlépi a 300 milliárdos álomhatárt.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.
