Felújításra kérnek 300 milliónyi tao-pénzt a felcsúti stadionnak
Az élőfüves gyepszőnyeg cseréjét és a kamerarendszer modernizálását tervezi a tao-támogatásokból a Felcsúti Utánpótlás-neveléséért Alapítvány.
Az élőfüves gyepszőnyeg cseréjét és a kamerarendszer modernizálását tervezi a tao-támogatásokból a Felcsúti Utánpótlás-neveléséért Alapítvány.
A látvány-csapatsportágak társasági adókedvezményen keresztüli támogatása (tao) az EU 2017-es döntése értelmében 2023-ig tartott volna, ám a határidőt az Európai Bizottság most a Sportért Felelős Államtitkárság kérésére újabb hat évvel kitolta.
Orbán Viktorhoz is eljutott a háttéranyag, ami a foci kivételével elemzi a sportágak teljesítményét a tao-támogatás bevezetése előtt és után.
400 millió forint közpénzt öntöttek bele az épületbe úgy, hogy a klub már a korábbi támogatásokkal sem tudott elszámolni.
Nem tárolták egységes, visszakereshető rendszerben sportba ömlő közpénzt az Emminél.
A tao-program keretében jutott újabb, bőkezű támogatáshoz a felcsúti utánpótlás alapítványa.
Nem fizették ki a vállalkozót, aki emiatt lezárta a több százmillióért felépített nagykőrösi klubházat. Az önkormányzat képviselői megpróbáltak behatolni az épületbe, de a vállalkozó kihívta rájuk a rendőröket. Az ügyben érintett Nagykőrösi Kinizsi Sportegyesület egy éve furcsa körülmények között kapott 400 milliós támogatást a klubháza felépítésére.
A MLSZ 2,39 milliárdnyi taopénzt ítélt meg a felcsúti focialapítványnak, de hogy mire, azt még nem tudni.
420 millió forintra taksálják a 2017 óta elhagyott, félkész, leromlott és szétlopott épületet, amely 1,5 milliárd forintot nyelt el.
Egy, a Puskás Akadémia által a YouTube-on megosztott videofelvétel hátterében feltűnik az épülő „Ifjúsági Sportszálláshely”. Az akadémia első körben 1,5, aztán már 4 milliárd forint tao-támogatást kért és kapott rá, a belsejéről annyit tudni, hogy komoly wellness-részleget rendeltek hozzá.
Több tízmilliós tao-támogatás visszafizetésére kötelezték, mégis épülhet közpénzből a Nagykőrösi Kinizsi Sportegyesület klubháza. Az egyesület, a Fidesz és a kormányhoz közel álló üzletemberek, köztük Mészáros Lőrinc üzlettársának az érdekei összemosódnak.
Egy másfél éve húzódó eljárást zárt le nemrégen a Fővárosi Ítélőtábla jogerős döntése.