Olcsóbb lenne az űrbányászat, mint a nagy földi projektek?
A meglepő állítás fiatal amerikai kutatók fogalmazták meg egy tanulmányban. Szerintük az űrbányászat például olcsóbb lenne, mint a legnagyobb folyékonygáz-előállító üzemek felépítése a földön. Viszont a meteorokról bányászott anyagokat nem hoznák vissza a Földre.
A NASA kutatóinak fórumán fiatal kutatók bemutattak egy tanulmányt, mely szerint kevesebbe kerülne a meteorokon vagy a holdon bányászkodni, mint amennyibe a legnagyobb folyékonygáz-előállító terminálok építése kerül a földön – írja a napi.hu a Bloombergre hivatkozva.
Például a Földtől több mint 400 millió kilométerre keringő, hét és fél magyarországnyi nagyságú, Ceres nevű kisbolygóra indított misszió 27 milliárd dollárból kijönne. Ezzel szemben Ausztrália legnagyobb bányászati-energetikai projektje, a Gorgon lng-előállító terminál építése 54 milliárd dollárba kerül.
A nyersanyagokat egy föld körül keringő létesítményben dolgoznák fel.
A NASA egyik nyilatkozó vezetője szerint vannak érdeklődő befektetők, ám őket csak a megtérülést meggyőzően mutató, pontos számok megadásával lehetne rávenni az űrbányászkodás finanszírozására.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.