40-70 ezer forinttal nő pár hónap múlva a tanársegédek és adjunktusok bére, a 2018-as választás évében pedig a többi felsőoktatásban tanítóra is gondolnak Orbánék a tervek szerint.
A kormány egy újabb béremelési csomagot tervez a felsőoktatásban 2018-ban, és azt már azokra is kiterjesztené, akiket a 2016 januári béremelés még nem érint - erről a felsőoktatási államtitkár beszélt az M1 aktuális csatorna péntek esti műsorában.
Pár napja azt jelentette be, hogy 2016 januárjában a felsőoktatásban a tanársegédek és az adjunktusok bére nő jelentősen. Előbbieké 25, utóbbiaké 32 százalékkal nőhet a tervek szerint. Ez azt jelenti, hogy a tanársegédek a mostanihoz képest bruttó 40, az adjunktusok 70 ezer forinttal több fizetést kaphatnak pár hónap múlva. Azért kell első körben az ő bérüket emelni, mert nem rendezik a bérüket, akkor nehéz lesz a pályát attraktívvá tenni.
Igazából ennek a hátterében a közoktatásban pár éve elindult bérnövelés áll. Érdemben kap több fizetést most általános iskolai és középiskolai tanárok jó része, így a felsőoktatásban tanítókhoz közelebb került a fizetésük. Ezért kell most emelni a felsőoktatásban oktatók bérét – ezek szerint legalább két körben –, hogy ne menjenek el onnan a dolgozók.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.