Gazdaság hvg.hu 2015. október. 05. 13:43

Íme a kísértertváros tehenekkel és elföldelhetetlen szemeteszsák-tengerrel

Amikor azt hallja valahol, hogy Fukusimába "tulajdonképpen vissza lehetne költözni", jusson eszébe az alábbi képgaléria!

A lengyel fotós, Arkadiusz Podniesinki lehetőséget kapott, hogy hivatalos engedéllyel, hosszabb ideig a 2011. március 11-én megpecsételődött fukusimai atomerőmű környékén dolgozhasson. Végig is fotózta, és most a bomb01-en publikálta is, mi található ma a világ elől gondosan elzárt erőművi területen. Hogy kik mit dolgoznak a mentésben, kik azok, akik legalább havonta néhány órára visszatérhetnek a környékre.

Négy év így is hosszú idő a természet számára
Arkadiusz Podniesinki

Az utcákat benőtte a sűrű növényzet, de a sugárzásmérő továbbra is kiugróan magas adatokat mutat a területen. De Podniesinki kamerája megmutatja azt is, mi van az iskolák, a legelők, a vidámpark, a fordász, az üzemi konyha, az egykor sűrűn járt utak és persze a lakóépületek helyén. Meg azt is, hogy ott, annak, hogy rehabilitáció, miért nincs értelmezési tartománya.

Arkadiusz Podniesinki

Minden zsák egy adag rádióaktív sugárzással szennyezett talajt (hulladékot) tartalmaz, amit nem lehet csak úgy, megsemmisíteni. És most már ennyi van belőle:

Arkadiusz Podniesinki
zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Medvegy Gábor 2025. április. 27. 18:20

Amikor pályázaton keresett hóhért az állam, csúfolódás miatt lépett vissza az egyik jelentkező

Karinthy Frigyesnek bíróságon kellett magyarázkodnia 1925 áprilisában sátánistának és pornográfnak tartott novellája miatt, végül nyolcnapi elzárásra ítélték az írót. A budapesti rendőrkapitányt azzal nyaggatták, hogy állapítsa meg az apaságot – ujjlenyomat alapján. A száz évvel ezelőtti újsághírekből az is kiderül, hogy „aranyos kis majomnak” tartották a divatos párizsi nőket, a jövő emberét pedig kopasznak, fogatlannak és nagyfejűnek képzelték el.