Patai Mihály: Nincs kiegyezés!
A Magyar Bankszövetség elnöke arra számított "szabadságharc után lesz kiegyezés", de tévedett. Hiába tőkésítették fel az anyabankok 4,5 milliárd euróval magyarországi leányaikat, a szektor továbbra is nehéz helyzetben van.
"Azt reméltem, hogy a szabadságharc után lesz kiegyezés, és mint a Magyar Bankszövetség elnöke, ebben a szellemben tárgyaltam a kormányzattal és a bankok külföldi tulajdonosaival" - mondta Patai Mihály, az UniCredit elnök-vezérigazgatója, majd hozzátette: Most már be kell látnom, hogy nincs, és nem lesz kiegyezés, csupán modus vivendi. Azaz folytonos küzdelem vagy huzakodás a kormányzattal.
A magyar bankpiac helyzetét jellemző előadásában kiemelte, hogy az anyabankok összesen 4,5 milliárd euróval tőkésítették fel magyarországi leányaikat, ennyivel járultak hozzá a stabilitáshoz a külföldi adófizetők, majd utalt arra is, hogy a bank- és brókercsődök összességében hatszor nagyobb terhet jelentenek a szektorra, mint amennyit a bankadó egy részének elengedésével nyernek. Ezzel voltaképpen az OTP-vezér Csányi Sándor néhány nappal korábbi gondolatmenetét folytatta, aki a bankszférába történő állami beavatkozásokat bírálta, megjegyezve, hogy a versenytörvény megsértése miatt valamennyi ügyben az Európai Bizottsághoz fordult.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.