Megújulhatnak Budapest működő fürdői és strandjai, hamarosan a 2006-ban bezárt pesterzsébeti intézmény is újranyithatja kapuit a Magyar Nemzet szerint.
Csak saját forrásra és közel egyharmad arányban hitelfelvételre alapoztuk azt a tízmilliárd forintos programot, amelynek során még az idén megkezdődhet az utóbbi 50-60 év legjelentősebb fürdőfejlesztése – mondta a Magyar Nemzetnek Szőke László, a Budapest Gyógyfürdői és Hévizei (BGYH) Zrt. vezérigazgatója. A Széchenyi fürdő gépészeti berendezéseinek komplex cseréjével, felújításával már a nyáron megkezdik a munkát, ez kétmilliárdba kerül majd a tervek szerint.
Hozzátette: várhatóan szeptemberben kezdődik az eddig nyári strandként működő zuglói Paskál egymilliárdos átalakítása, így télen-nyáron nyitva tartó fürdővel bővül a fővárosi választék.
A tervek szerint 2018-ban 1,5 milliárdból újjáépítenék a 2006-ban bezárt pesterzsébeti jódos-sós fürdőt: gyógyrészleggel és egy élménystranddal gazdagodna Budapest. Jövő ősszel indulhat a csillaghegyi strand 1,4 milliárd forintosra becsült átépítése, a strandon csak bunkerként emlegetett fürdőépületben, illetve mellette fedett 50 méteres uszodát, gyermekrészleget és élménymedencéket alakítanak ki.
A Gellért 2017-ben 1,3 milliárdból gépészetileg újulna meg, 2018-ban pedig 800 milliós fejlesztéssel bővülne. A jelenlegi uszodai kabinsor helyén épülne egy új élményfürdő, az öltözőszekrényeknek új helyet jelölnek majd ki. A Király fürdő teljes rekonstrukciója legkorábban 2019-ben kezdődhet el, és az 1,2 milliárdos fejlesztés keretéből egy télen is nyitott medence kiépítésére is lehetőség nyílhat.
A hagyományos nyári strandok – így a Római fürdő és a Pünkösdfürdő strand – minden korábbi híresztelés ellenére megmaradnak. Az állami kézbe kerülő Dagály fürdőt a 2017-es vizes világbajnokság helyszínéül szánják, így fejlesztéséért ezután már a kormány lesz a felelős. A Palatinus fürdő fejlesztése is kormányzati támogatást igényel, így ebben a fejlesztési tervben nem szerepel – olvasható a Magyar Nemzet cikkében.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.