Magyarország esetében is mérsékelnék az élelmiszerembargót az oroszok
Állítólag "intenzíven keresik" annak a lehetőségét, hogy az Európai Unió néhány országa, Magyarország, Ciprus és Görögország kérésére miként lehetne liberalizálni termékeik bejutását az orosz piacra.
Az orosz mezőgazdasági minisztérium néhány EU-tagország, így Magyarország esetében is keresi az élelmiszerembargó mérséklésének a lehetőségét - mondta az orosz mezőgazdasági tárca vezetője. Nyikolaj Fjodorov úgy fogalmazott, hogy "intenzíven keressük annak a lehetőségét, hogy az Európai Unió néhány országa, Magyarország, Ciprus és Görögország kérésére miként lehetne liberalizálni termékeik bejutását az orosz piacra".
Az orosz miniszter rámutatott arra, hogy mivel a három ország az EU tagja, Oroszország nem szeretne nehézségeket okozni kapcsolataikban Brüsszellel. Az orosz szakminiszter részleteket nem tárt fel, ugyanakkor azt mondta, hogy "intenzíven keressük a megoldást, amit lehet hogy meg is találunk, két-három lehetőség merült fel, amelyek közel állnak a megvalósítás lehetőségéhez". Végleges döntés azonban még nincs - tette hozzá.
Március 3-án a Milánóban tartózkodó Alekszej Uljukajev orosz gazdaságfejlesztési miniszter kijelentette: Magyarország és Görögország arra kérte Oroszországot, hogy szüntesse meg az embargót. Ezzel kapcsolatban az orosz illetékes hangsúlyozta, hogy "olyan megoldást kell találni, ami nem mond ellent a Kereskedelmi Világszervezet (WTO) szabályainak".
"Olyan megoldást kell találni, amely lehetővé tenné, hogy ezeknek az országoknak a cégei kölcsön nyersanyag feldolgozásával (...) bejuthassanak az orosz piacra. Most keressük ezeket a megoldásokat. Ennek kidolgozására szóbeli felkérés már van, írásban egyelőre még nem láttam" - mondta március elején az orosz miniszter.
Oroszország egyebek között az európai uniós tagországokkal szemben tavaly augusztusban rendelt el élelmiszer-embargót.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.