Simicska Lajos a Hír Tv elnöke, D. Horváth Gábor a Magyar Nemzet főszerkesztője, Schlecht Csaba pedig a Lánchíd Rádió főszerkesztője lesz – közölte a Magyar Nemzet kiadója.
Simicska Lajos lett a Hír Tv-t működtető társaság elnöke, Tóth Marianna a Magyar Nemzet kiadójának ügyvezetője, D. Horváth Gábor a napilap új főszerkesztője, míg a Lánchíd Rádió ügyvezetője és főszerkesztője Schlecht Csaba lett – közölte a Nemzet Lap- és Könyvkiadó Kft. pénteken este.
Schlecht Csaba korábban a gyanú szerint főszerepet játszott 17 fantommá vált Fidesz-közeli cég eladásában, de az ellene indított eljárást a rendőrség 2002-ben lezárta. Ez az a 17 vállalkozás, amely Kaya Ibrahim és Josip Tot kezébe került.
A Simicska Lajos nagyvállalkozóhoz köthető médiumok eddigi vezetői péntek délben lelkiismereti okból fel-, illetve lemondtak.
A közlemény szerint a HírTV Zrt. részvényesei a nap folyamán a társaság új igazgatósági tagjainak Tóth Mariannát és dr. Simicska Lajost nevezték ki. Jelezték: a közeljövőben döntés születik arról, ki tölti be a televízió hírterületért felelős vezetői tisztségét. Liszkay Gábor, a Magyar Nemzet főszerkesztője, a Hír Televízió elnöke, Gajdics Ottó, a Lánchíd Rádió főszerkesztője, Élő Gábor, az MNO főszerkesztője, Szikszai Péter, a Hír Televízió vezérigazgató-helyettese, Csermely Péter, a Magyar Nemzet főszerkesztő-helyettese és Szerető Szabolcs, a Magyar Nemzet főszerkesztő-helyettese. Úgy tudjuk, a lemondásuk előtt olyan irányváltásra kérte a jobboldali célközönségnek szóló médiumokat a tulajdonos Simicska, amelyet nem tartottak kivitelezhetőnek.
Kevéssel pénteken dél után az mno.hu-n megjelent közlemény szerint lelkiismereti okokból benyújtotta a fel-, illetve lemondását.
Simicska pénteken arról beszélt, hogy hátba támadták, és megígérte, hogy az ő saját embereit ülteti a vezetői székekbe, és kirúgja az orbánistákat.
A Népszava internetes kiadásában csütörtökön este megjelent cikk szerint Simicska Lajos arról beszélt a lapnak: totálissá válhat a médiaháború, ha a kormány az RTL-lel való békülés jegyében öt százalékra csökkenti, ugyanakkor kiterjeszti a reklámadót.
De honna lehet ismerős Schlecht neve?
Schlecht Csaba is Orbán Viktor fiatalkori barátai közé tartozik, mint Simicska Lajos. Neve akkor lett szélesebb körben ismert, amikor kiderült, hogy 1995-ben Schlecht összesen 13 Fideszhez köthető céget adott el egy Kaya Ibrahim nevű németországi török személynek, amit egy héttel korábban vásárolt Simicska Lajostól, Kövér Szilárdtól (Kövér László testvérétől), illetve Varga Tamás Fidesz-közeli vállalkozóktól. Ezek a cégek több százmilliós köztartozást halmoztak fel.
1997-ben ismét – ez alkalommal 3 – Fidesz közelinek tartott céget adott el egy Josip Tot nevezető horvát állampolgárságú szintén németországi személynek. A cégeknek ebben az esetben is komoly köztartozásuk volt, amit ez alkalommal sem fizettek ki végül az államnak. Nyomozás is indult az ügyben amit három ével később vádemelési javaslat nélkül lezártak.
2003-ban azonban újra elővették az ügyet ugyanis a történet egyik mellékszereplője, Weisz József több médiumnak elismerte, hogy ő továbbította Kaya Ibrahim és Josip Tot útlevelének másolatát egy fideszes vállalkozónak. Ekkor Kaya Ibrahim is tévéinterjút adott Juszt Lászlónak, amiben elismerte, hogy egyszer önszántából vett egy céget Weisztől, ami ugyanolyan sorsra jutott, mint az 1995-ben vásároltak, de állítása szerint az utóbbiakra csak ráhamisították az aláírását. Minden valószínűség szerint Kaya Ibrahim 1995-ben azon az adott napon valóban nem is tartózkodott Magyarországon hiszen ennek az akkor még érvényben lévő vízumkényszer miatt nyoma lenne, de a vádemelés végül ismételten elmaradt.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.