Nem tetszik a kamarának, hogy a fogorvosok nem kapnak pluszpénzt
A Magyar Orvosi Kamara (MOK) kifogásolja, hogy a körzetekben dolgozó csaknem háromezer fogorvos kimarad az alapellátásban dolgozóknak juttatott többlettámogatásból, amely praxisonként 130 ezer forintot jelent havonta.
Bár a törvény szerint a fogorvoslás az alapellátás szerves része, a körzetekben dolgozó csaknem háromezer fogorvos ismét rosszul járt - közölte a MOK. A kamara szerint a fogorvosok tevékenysége a háziorvosi praxisokénál rosszabbul finanszírozott, viszont lényegesen anyag- és eszközigényesebb, az alapellátó fogorvosok mégsem részesülnek az emelésből.
A közleményben felhívták a figyelmet arra, hogy a fogorvosi alapellátás nélkülözhetetlen az egészségügyi kormányprogram végrehajtásához. A MOK szerint a fogászati ellátáson túl más betegségek - például gyomor-bélrendszeri megbetegedések és a daganatos betegségek - megelőzésében és felderítésében játszik jelentős szerepet, mégis mellőzöttként kezelik.
Ezért érdemi rendezést kérve levéllel fordulnak az egészségügyért felelős államtitkársághoz - tették hozzá.
Február 2-től utalja az alapellátásban dolgozóknak az Országos Egészségbiztosítási Pénztár azt a többlettámogatást, amely praxisonként 130 ezer forintot jelent havonta.
Zombor Gábor egészségügyért felelős államtitkára hétfői budapesti sajtótájékoztatóján azt is közölte, hogy az összeg tartalmazza a januári finanszírozási többletet is a háziorvosoknak és a házi gyermekorvosoknak, akik márciustól már havonta kapják az emelt összegű támogatást.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.