A magyar vezetést eddig sok bírálat érte a bankokkal kapcsolatban folytatott politikája miatt, most viszont a magyar eljárás "hirtelen ragyogó példaként szolgál más kelet-európai országoknak". Zoran Milanovics horvát kormányfő is arra készül, hogy Orbán Viktorhoz "hasonlóan kijátssza a populista kártyát" - írták.
A Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) című konzervatív német lap a svájci frank euróval szembeni árfolyamküszöbe eltörlésének kelet-európai hatásaival kapcsolatban foglalkozott Magyarországgal a pénteki számában.
A Magyarország hirtelen példaképpé vált című írásában Christian Geinitz kiemelte, hogy a magyar vezetést eddig sok bírálat érte a bankokkal kapcsolatban folytatott politikája miatt, most viszont a magyar eljárás "hirtelen ragyogó példaként szolgál más kelet-európai országoknak". A lengyel és a horvát kormány tájékozódott Budapesten arról, hogy miként lehet mentesíteni a magánadósokat a devizahitelek emelkedő költségeitől - tette hozzá.
Az ügy háttere, hogy a svájci jegybank (SNB) váratlanul eltörölte az euróval szembeni árfolyamvédelmi küszöböt, aminek következtében a frank jelentős mértékben erősödött a térségi devizákhoz képest - olvasható a cikkben, amely ismerteti, hogy a régió országaiban miként alakult a frankhitelek aránya.
Szerbiában is a magyar példából kiinduló megoldásokat mérlegelnek, a horvát kormány pedig már lépett is az ügyben - tette hozzá a FAZ szerzője, megjegyezve, hogy Zoran Milanovics horvát kormányfő Orbán Viktorhoz "hasonlóan kijátssza a populista kártyát".
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.